Музей Міста розташується у підземеллях львівської ратуші. Сучасна будівля, що є пам’яткою архітектури національного значення, була зведена у 1835 році згідно з проєктом Й. Маркля та Ф. Трешера, у модному на той час стилі класицизму. Немає точних відомостей про використання підвальних приміщень цієї споруди, проте, у попередній ратуші, підземелля дуже активно використовувались: у пивницях зберігали вино, свого часу тут знаходились в’язниці: «Доротка», «під Ангелом» і «Татарня». Деякі підземелля ратуші винаймали купці — як пивниці, магазини і склади. Частину підвалів місто використовувало як сховище конфіскованих товарів, а у ХVIII ст. підземеллями користувалася нічна варта ціпаків (тепер поліція).

Із кінця 2018 року в підземеллях ратуші за міський кошт ведуться ремонтно-реставраційні роботи, після завершення яких цей простір отримає необхідні виставкові умови: вентиляцію, опалення, освітлення, пожежну й охоронну сигналізації, відеонагляд та інтернет. Вхідна зона включатиме приміщення рецепції, простір відпочинку, вітрина із сувенірною продукцією музею. Для людей з інвалідністю буде передбачена підйомно-ліфтова платформа, пересування експозицією буде безбар’єрним.

Проект дизайну приміщень розробляла львівська фірма replus design bureau. В основу лягла концепція мінімалізму, продумана функціональність дозволятиме адаптовувати приміщення під різні змінні виставки, для чого автори передбачили систему кріплень та мобільне освітлення.

Загальна площа майбутнього музею — 650 кв. м, з яких близько половини — експозиційні. Після виконання першого етапу робіт доступною для огляду стане лише частина приміщень (260 кв. м), виставки МуМі будуть відбуватися у 6 експозиційних залах.

В основу дизайну приміщень лягла концепція мінімалізму, продумана функціональність дозволятиме адаптовувати приміщення під різні змінні виставки, для чого автори проєкту передбачили систему кріплень та мобільне освітлення.

Найбільшим викликом у цьому проекті для нас був пошук компромісу між виставковими потребами музею і максимальним збереженням автентичних інтер’єрів. Ратуша — одна із центральних пам’яток Львова, її підземелля — це нескінченні анфілади склепінь, тут сотнями років формувалася своя атмосфера, яку ми намагалися зберегти та підкреслити — розповідає Христина Бадзян, співавторка ідеї дизайну приміщень.

Проте проєкти МуМі не будуть обмежені стінами музею, а зможуть відбуватися безпосередньо у громадському просторі міста.