Музей Міста знаходиться у підземеллях львівської ратуші. Музей має два входи: один – біля фонтану Нептун, другий – з підйомно-ліфтовою платформою, для маломобільних груп населення. Загальна площа музею — 650 кв. м, з яких близько половини — експозиційні. На даний момент доступною для огляду є лише частина приміщень (260 кв. м), де відбуваються проекти музею.

Реставраційні роботи.

Ремонтно-реставраційні роботи у приміщеннях Музею тривали близько двох років: з кінця 2018 року до 2020 р. Після завершення робіт цей простір отримав необхідні виставкові умови: вентиляцію, опалення, освітлення, пожежну й охоронну сигналізації, відеонагляд та інтернет. Вхідна зона включає приміщення рецепції, простір відпочинку, вітрину із сувенірною продукцією музею. Для людей з інвалідністю передбачена підйомно-ліфтова платформа: пересування експозицією є безбар’єрним.

Проєкт дизайну приміщень розробляла львівська фірма replus design bureau. В основу лягла концепція мінімалізму. Продумана функціональність дозволяє адаптовувати приміщення під різні змінні виставки, для чого автори передбачили систему кріплень та мобільне освітлення.

“Найбільшим викликом у цьому проєкті для нас був пошук компромісу між виставковими потребами музею і максимальним збереженням автентичних інтер’єрів. Ратуша — одна із центральних пам’яток Львова, її підземелля — це нескінченні анфілади склепінь, тут сотнями років формувалася своя атмосфера, яку ми намагалися зберегти та підкреслити”, — розповідає Христина Бадзян, співавторка ідеї дизайну приміщень.

Історична довідка.

Сучасна будівля, що є пам’яткою архітектури національного значення, була зведена у 1835 році згідно з проєктом Й. Маркля та Ф. Трешера, у модному на той час стилі класицизму. Немає точних відомостей про використання підвальних приміщень цієї споруди, проте у попередній ратуші підземелля дуже активно використовувались: у пивницях зберігали вино, свого часу тут знаходились в’язниці: «Доротка», «під Ангелом» і «Татарня». Деякі підземелля ратуші винаймали купці — як пивниці, магазини і склади. Частину підвалів місто використовувало як сховище конфіскованих товарів, а у ХVIII ст. підземеллями користувалася нічна варта ціпаків (тогочасна поліція).