Музей розглядає місто як простір відповідальної свободи, пов’язаний із людьми, які в ньому живуть. Тому спільно з відвідувачами МуМі буде досліджувати та пізнавати міську ідентичність, через зв’язок із минулим намагатися зрозуміти себе в сучасному контексті та вплинути на майбутнє міста. Музей даватиме можливість відчути себе частиною міста, усвідомити свою відповідальність за це місце.

Ідея Музею Міста напрацьована ініціативною групою (громадська спілка і благодійний фонд розвитку Музею Міста) та втілюється Львівською міською радою.

Місія Музею Міста — розкрити феномен міста як простір, який творить людина і який формує громадянина.

Мета Музею Міста — сформувати спільноту свідомих містян, які розуміють свою роль у творенні середовища міста та відповідального використання його простору, водночас гостям Львова допомогти скласти глибше уявлення про сенси міста та його контексти.

Завдання Музею Міста:

  • розвиток локальної ідентичності
  • залучення місцевих мешканців до спільного творення музею
  • документація і презентація багатогранності досвіду мешканців міста в минулому та сучасних міських жителів
  • комунікація з локальною спільнотою, обговорення питань, пов’язаних з історією, культурою та урбаністикою
  • налагодження взаємодії мешканців зі спадщиною міста та сприяння усвідомленню спільної відповідальності за неї

За допомогою сучасних змінних виставок та супровідних програм МуМі допомагатиме пізнавати і переосмислювати місто та роль мешканців у ньому. 

Головним об’єктом музею є місто — як сформована колекція, що є не просто випадковим набором людей, речей і явищ, а джерелом для дослідження та  встановлення зв’язків між ними.