Засклені балкони, надбудови, пластикові вікна, утеплені фасади та інші самовільні роботи в історичній частині міста — це актуальне питання, яке ми вирішили взяти за основу для створення проекту “Покращена” спадщина. Цей проект допоміг привернути увагу до питання ролі львів’ян у творенні середовища міста та відповідального використання його простору, в тому числі збереження історичних будівель. Саме тому багато акцентів зосередилися на відповідальності мешканців за збереження спадщини міста.

Тема проекту є досить складною, і для того, аби зменшити тиск і максимально знеособити всі повідомлення — інструментом для реалізації ідеї було обрано комікс. 

Ми зібрали фотографії з будинками, як негативні приклади самовільних робіт —  оголошували публічний збір цих матеріалів, це стало своєрідним учасницьким елементом проекту. Згодом, ілюстраторка Оксана Васьків, створила ілюстрації коміксів на основі зібраних фото, потім цю виставку робіт було запрезентовано для громадськості. Також відбулося публічне обговорення теми самовільного “покращення” історичної спадщини і ролі мешканців і влади в цьому руйнівному процесі. А ще відбувся вокршоп зі створення мальованих історій, який проходив у рамках виставки ілюстрацій Оксани Васьків “Покращена” спадщина. 

Заохочуємо переглянути комікси, створені в рамках виставки. А також фото-звіт з відкриття виставки.