У липні 2019 року команда Музею Міста отримала від Українського культурного фонду грантову допомогу для реалізації проекту, який передбачає партисипативне створення концепту дебютної виставки.

Робота над створенням концепції матиме за основу використання міждисциплінарних та партисипативних принципів, тобто — залучення профільних спільнот, фахівців з різних галузей діяльності, а також містян для змістовних обговорень та спільного напрацювання основних ідей майбутньої виставки.

Комплексний підхід дозволяє проаналізувати та врахувати різні точки зору і бачення щодо актуальних форматів та сенсів сучасних музейних виставок. Така практика взаємодії є досить новаторською для української музейної справи, це надає проекту особливої додаткової вартості. А ще — підвищує рівень інтерактивності та максимальної включеності зацікавлених осіб до процесу підготовки виставки.

Цей проект є одним з етапів становлення Музею Міста у Львові, можливістю зрозуміти яким Музей Міста хочуть бачити львів’яни і не тільки. Ми будемо залучати мешканців міста через цільові фокус-групи, опитування та квіз. Плануємо у листопаді 2019 року публічно запрезентувати результати роботи. Команда проекту переконана, що напрацьовані матеріали стануть взірцями при підготовці виставок не лише для Музею Міста, але й для інших музеїв у Львові та Україні — коментує координаторка проекту, Марта Гладка. 

Результатом проекту стане сформована концепція дебютної виставки, яка включатиме сформовану візію дизайну і аналіз результатів дослідження думок львів’ян. Буде створено відеоролик (тизер) до майбутньої виставки. Запрацює сайт Музею Міста, де кожен охочий матиме змогу більше дізнатися про проект та інші ініціативи команди. За підсумками проекту там буде висвітлена актуальна інформація для музейників, які зможуть її використовувати для організації сучасних змінних виставок.

Відкриття музейно-виставкового комплексу Музей Міста (МуМі) планується на кінець  2020 року, він буде розташовуватися в підземеллях міської ратуші у Львові. Зараз триває підготовка приміщень для майбутнього музею, яка здійснюється за кошти міського бюджету. Цей простір дозволить кожному розуміти та пізнавати місто, розкривати важливі взаємозв’язки між містом та його мешканцями.

Музей Міста створюється ініціативною групою у співпраці з Благодійним фондом “Фонд розвитку Музею Міста у Львові” та Львівською міською радою.