“Я живу в дуже старому будинку. Йому аж 40 років!” — коментує своє життя у Львові Іванка, одна із розробниць квесту. Дівчинка з Харкова переїхала жити в район вулиці Наукової після початку повномасштабного вторгнення. Дійсно, якщо порівняти з її віком, цей будинок дуже давній, адже в чотири рази старший за неї. Так, збираючи незвичні погляди на звичні місця, команда МуМі продовжила проект зі створення суб’єктивних дитячих мап. 

Попередній квест центральною частиною міста пройшло вже понад 1000 дітей та дорослих. Цього разу мапа та квест створюються мешканцями Наукової.

Чому ми обрали район вулиці Наукової? 

Що б ти показав своєму/їй подрузі/другу, який/яка приїхав/ла у Львів? Оперний театр, пам’ятники, Університет, площу Ринок? Саме ці локації, напевно, назвуть більшість мешканців міста. Так звані “спальні” та “промислові” райони рідко сприймають як місця, де може бути щось цікаве.

Територію навколо Наукової було забудовано у 70-их роках ХХ століття як район для працівників місцевих підприємств. Але навіть в такому, на перший погляд, утилітарному просторі можна знайти свої особливі та захоплюючі місця. 

Нам було цікаво побачити Наукову очима дітей, які не керуються критеріями дорослих у виборі найцікавіших місць району. Дітям однаково цікаво як бігати пагорбами, які залишилися після будівництва, так і роздивлятися мозаїки і малюнки на стінах будинків. 

На вулицях спальних районів, де виросли учасники і учасниці проєкту, є не лише типові панельки, а й безліч місць, якими діти хочуть поділитись з друзями: таємні галявини в парку, котики біля супермаркету, гірки на вулиці Сонячній та будинок з вікнами-ілюмінаторами. Мапа та квест допоможуть жителям пізнати власний район з нового боку, а гостям здійснити цікаву подорож та розкрити місто з іншого ракурсу.

Що потрібно знати, щоб скласти мапу та квест? 

Вже традиційно команда Музею Міста запросила експертів та підготувала для дітей серію лекцій, воркшопів та екскурсій. Зустрічі проходили у  медіатеці “Мультиплекс”, звідки розробники вирушали в прогулянки по району. Цього разу команда розробників складалася з 8 дітей віком 8-14 років, які долучилися до проєкту через відкриту реєстрацію.

Окрім розповідей про історію, містобудування, архітектуру, спільно вчились спостерігати за містом, помічати важливі деталі або ж навіть незручності, які слід виправити. Тему орієнтування в місті разом з учасниками досліджувала харківська архітекторка — Катерина Герасечкіна, про особливості збирання персональних історій спілкувались із дослідницею Центру міської історії — Іриною Склокіною, а під час воркшопу з Анастасією Горнічар складали макети відомих будівель в районі — Нового ЦУМу та готелю Супутник.

Діти-розробники мапи та квесту балансували між власним досвідом та водночас орієнтувались на однолітка, потенційного мандрівника новим для себе районом. Так, довелось всім разом тестувати парапет на вулиці Володимира Великого та гойдалку у формі курчати на одному з дитячих майданчиків.

Чим цей квест незвичний?

Хоча це вже другий квест від МуМі, команда проекту придумала, як зробити його не менш цікавим та додати нових елементів гри. В цьому квесті ми створили гру-дешифратор і пропонуємо розгадати цитату, яка належить відомому письменнику. Щоб знайти всі слова цитати, потрібно розгадати локації, перейтися найцікавішими місцями району та виконати завдання. Новацією є й те, що кожна команда сама визначить з якої локації почати квест та прокладе власний маршрут. Мапу та всі необхідні елементи для проходження квесту можна буде отримати в наборі мандрівника та мандрівниці.

За проходження квесту учасників чекає оригінальний приз, який можна обрати із трьох запропонованих варіантів.

Як і де пройти квест районом вулиці Наукової?

Набір мандрівника та мандрівниці, можна випозичити у Центрі туристичної інформації та восьми бібліотеках в різних районах міста. 

Зареєструватися на квест та дізнатися про умови участі можна тут.

Нагадуємо, що ви також можете пройти інший квест центральною частиною Львова. Деталі тут.

Суб’єктивну дитячу мапу та квест розробили в рамках проєкту “Створення дитячих мап районів Львова. Наукова” спільно працівники Музею Міста, БФ “Фонд розвитку Музею Міста у Львові” та команда Левів – Максим Олійник, Настя Брезмен, Марічка Ланова, Марійка та Іванка Іващенки, Олег Полевський, Юра Ковальчук, Назар Гринчишин. Проєкт здійснюється за підтримки ЗМІН Фундації.