А що б ви показали одноліткам в місті, якщо б вам було 12-15 років? Таке ж питання команда МуМі поставила дітям, яких запросили розробити мапу та квест центральною частиною Львова. Відповіддю став набір мандрівника та мандрівниці, який можна випозичити, пройти квест та отримати приз від Музею Міста. Основою набору “Як риба в місті” є суб’єктивна мапа із зображеннями тих місць, які діти рекомендують відвідати. Квест – це 10 несподіваних локацій та 10 незвичних завдань в доповнення, до яких кожен отримує інструменти, що допоможуть успішно пройти всі точки маршруту.

Створенню мапи та квесту передував етап розробки та тестування. Діти разом з МуМі довідались як функціонує, пахне, смакує, звучить місто, а також як створюють квести і як розповідають про Львів його гостям. Треба було накидати багато варіантів того, що варто побачити і що там можна робити. А тоді ще й відсіяти та обрати найкращі місця, щоб порекомендувати їх одноліткам. Шляхом обговорення, голосування та тестування був визначений кінцевий маршрут квесту, у який ввійшли десять місць, обрані з тридцяти запропонованих локацій на мапі. Під час квесту кожну локацію спочатку потрібно розгадати, а на місці виконати завдання. 

Центр Львова – пілотний для проекту, в перспективі такі мапи і квести будуть розроблені по різних районах міста.

Перший тестовий “заплив” нашого квесту відбувся під час Міжнародного дня музеїв 18 травня, в якому взяли участь 43 команди, а це 117 учасників з різних міст України. Результати тестування показали, що завдання цікаві як дитячим командам, так і сім’ям з дітьми. Маршрут проводить історичними місцями, поєднує зони парків, пішохідні вулички, дозволяє оглянути панораму міста та розшукати непомітні деталі міського ландшафту.

Набір мандрівника та мандрівниці, можна випозичити в Музеї Міста, Центрі туристичної інформації та шести бібліотеках в різних районах міста. 

Зареєструватися на квест та дізнатися про умови участі можна тут.

Суб’єктивна дитяча мапа та квест розроблено в рамках проєкту “Створення дитячих мап районів Львова. Центр” спільно командою Музею Міста, БФ “Фонд розвитку Музею Міста у Львові” та учнями Середньої загальноосвітньої школи східних мов та бойових мистецтв “Будокан”. Проєкт здійснюється за підтримки “ZMIN foundation”.